• 021-55800910
  • 09122137742
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  • ساعت کار 8 الی 20

مقالات

چرخ خیاطی

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

چرخ خیاطی یکی از وسایلی است که معمولا در تمام خانه ها پیدا می شود. و هر فرد با توجه به توانایی خود در زمینه خیاطی و همچنین با توجه به بودجه اقتصادی خود چرخ خیاطی را خریداری می کند. همانطور که می دانید علاوه بر این چرخ خیاطی های خانگی، چرخ خیاطی های صنعتی و حرفه ای نیز وجود دارد که معمولا در کارخانه ها و کارگاه های بزرگ از آنها برای تولید انبوه لباس استفاده می شود.

 چرخ خیاطی خانگی

این نوع چرخ خیاطی برای استفاده بانوان خانه دار ساخته شده بنابراین قادر به انجام چند نوع دوخت است. تا آنها بتوانند با استفاده از یک چرخ خیاطی یک دست لباس کامل را بدوزند. اما با این وجود این چرخ خیاطی ها قادر به دوخت برخی از پارچه های ضخیم نیستند. همچنین دوخت ها و کار های سنگین و انبوه را نمی توان با این چرخ ها انجام داد زیرا چرخ دنده های آن ها معمولا از جنس پلاستیک یا نایلون هستند. شرکت های تولید کننده چرخ خیاطی های خانگی عبارت هستند از چرخ خیاطی مارشال، چرخ خیاطی کاچیران، چرخ خیاطی ژانومه و...

 

چرخ خیاطی صنعتی

چرخ خیاطی های صنعتی برخلاف چرخ خیاطی های خانگی که چند نوع کار را انجام می دهند، هر کدام از چرخ خیاطی های صنعتی به طور خاص مخصوص یک نوع دوخت هستند و به صورت تخصصی یک کار را انجام می دهند. این چرخ ها در طول روز ساعت ها مورد استفاده قرار می گیرند بنابراین موتور و دینام های بسیار قدرتمندی دارند. از دیگر ویژگی های چرخ های صنعتی می توان به ابعاد آنها اشاره کرد که در مقایسه با چرخ های خانگی ابعاد بزرگتری دارند. چرخ های صنعتی دو نوع موتور دارند یکی از آنها موتور کلاچ است که در زیر میز قرار می گیرد که اکنون دیگر تولید نمی شود، این نوع موتور اگر در بازار یافت شود هم قدیمی است. سروموتور نوع دیگر موتور چرخ های صنعتی است، این موتور در داخل بدنه چرخ قرار گرفته، مصرف برق کمی داشته و در زمان استفاده صدای کمتری تولید می کند. شرکت های تولید کننده چرخ های صنعتی عبارت هستند از چرخ خیاطی جک، جکی، ژوکی، سان استار، یونیکورن .

 

 


کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به فروشگاه ایران چرخ می باشد.